www.mojepodnikanie.sk – Živnosť popri zamestnaní a odvody

Živnosť popri zamestnaní a odvodyŽivnosť popri zamestnaní a odvody // Častá otázka od ľudí, ktorí by si chceli založiť živnosť popri zamestnaní je, či musia platiť zo živnosti nejaké odvody, keď odvody už za nich platí ich zamestnávateľ. // alebo, odvody, popri, chcete, zaregistrujte, prihláste, používateľom, komentovať, pridané, živnosti, zamestnaní, živnosť, chcem, platiť, zivnost, overenia, dakujem, zdravotnej, poisťovne, Živnosť, admin, budem, základ, vymeriavací, základu, poisť, chcela, výdavky, príjem, zamestnani, zdravotné, poistenie, príjmu, poistovne, slovensku, apríl, podľa, živnostník, musí, treba, sociálnej, platit, szČo, opytat, február, potom, zahranici, vymeriavacieho, dobry, podnikanie, otvorit, obchod, zivnosti, tiež, minimálny, marec, práce, musim, zdrav, dobrý, články, môže, založenie, hrubý, prihlásiť, môžete, preddavkov, predchádzajúcom, založiť, videá, násobok, poisťovňa, tento, daňového, tomto, prvom, priznania, zalozit, poplatok, august, holandsku, takze, zamestnanec, presunuté, platí, podnikat, mozem, koľko, platenie, stanovený, výška, témy, email, prijmu, socialnej, žiadny, podnikania, podnikaní, minimálneho, každý, príjmom, zivnostnik, tržby, pripade, myslí, spýtať, komentovať prihláste, chcete komentovať, alebo zaregistrujte, pridané používateľom, popri zamestnaní, overenia dňa, bez overenia, používateľom admin, admin dňa, živnosť popri, vymeriavací základ, Živnosť popri, soc poisť, apríl 2008, február 2008, živnosti popri, zdravotné poistenie, vymeriavacieho základu, zdravotnej poisťovne, popri zamestnani, den chcem, dobry den, máj 2008, zaregistrujte živnosť, marec 2008, zamestnaní pridané, minimálny vymeriavací, zdravotnej poistovne, predchádzajúcom roku, hrubý príjem, platiť odvody, pri živnosti, dobrý den, august 2008, zivnost popri, zaregistrujte zivnost, jún 2008, odvody pridané, poisťovne ako, myslí hrubý, založenie živnosti, zaregistrujte Živnosť, zamestnaní nie, žiadny minimálny, stanovený žiadny, pre odvody, chcete komentovať prihláste, bez overenia dňa, používateľom admin dňa, pridané používateľom admin, živnosť popri zamestnaní, živnosti popri zamestnaní, zamestnaní pridané používateľom, pri živnosti popri, popri zamestnaní pridané, zaregistrujte živnosť popri, Živnosť popri zamestnaní, alebo zaregistrujte živnosť, alebo zaregistrujte zivnost, minimálny vymeriavací základ, zaregistrujte Živnosť popri, myslí hrubý príjem, odvody pridané používateľom, alebo zaregistrujte Živnosť, stanovený žiadny minimálny, žiadny minimálny vymeriavací

URL adresa: http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/Zivnost-popri-zamestnani-a-odvody

Doplňujúce informácie o webe:
"UTF-8

Skočiť na hlavný obsah Pavol Varhaník Hlavné menu Úvod O_stránkach Články/Videá Fórum Zákony Vzory Hľadať Prihlásenie Registrácia Zadajte Váš email: Živnosť popri zamestnaní a odvody       Tweet

Častá otázka od ľudí, ktorí by si chceli založiť živnosť popri zamestnaní je, či musia platiť zo živnosti nejaké odvody, keď odvody už za nich platí ich zamestnávateľ.

POZOR, NEPREHLIADNITE!

Založenie živnosti v r. 2014 a 2015(Kliknite sem)

Sociálna poisťovňa

Do sociálnej poisťovne sa do podania prvého daňového priznania odvody platiť nemusia. Po prvom daňovom priznaní, ak príjem zo živnosti (bez odpočítania výdavkov) v predchádzajúcom roku dosiahol aspoň 12-násobok minimálneho mesačného vymeriavacieho základu, musí živnostník začať platiť odvody. Ak príjem zo živnosti nedosiahol 12-násobok minimálneho mesačného vymeriavacieho základu, odvody platiť nemusí. Príjmom sa myslí hrubý príjem - teda tržby, nie zisk!

Zdravotná poisťovňa

Do zdravotnej poisťovne sa treba prihlásiť do 8 dní od začiatku podnikania. Vymeriavací základ na preddavky na zdravotné poistenie sa môže stanoviť 0 €. Vtedy sa žiadne preddavky na zdravotné poistenie platiť nemusia. V júni si živnostník vypracuje ročné zúčtovanie zdravotného poistenia, kde sa podľa príjmu v predchádzajúcom roku vypočíta, či a koľko musí doplatiť do zdravotnej poisťovne. Zároveň sa podľa ročného zúčtovania stanoví aj výška preddavkov na zdravotné poistenie, ktoré bude musieť platiť ďalší rok.

Ďalej vám odporúčam:  Odvody živnostníka - SZČO do Sociálnej a zdravotnej poisťovne 2015 Začínajúci živnostník a odvody: Musíte platiť zdravotné aj sociálne odvody? Môžete ušetriť, ak nebudete platiť do Sociálnej poisťovne? Ako si vypočítate daň z príjmu, ak si uplatňujete paušálne výdavky Súvisiace témy:  Odvody Živnosť, SZČ0 Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte       Tweet Odoberajte najnovšie články a videá o podnikaní emailom! Komentáre zivnost a zamestnanie v zahranici

Pracujem v zahranici UK, na slovensku si chcem otvorit zivnost a aj nadalej pracovat v UK. Ako to bude s podavanim danoveho priznania, z akeho prijmu sa mi vypocitaju odvody do socialnej a zdravotnej poistovne. Iba z prijmu zo zivnosti alebo aj z prijmu z mojho zamestnania v zahranici. Dakujem

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Dotaz: Živnosť popri zamestnaní a odvody

Chcel by som sa opýtať, z akého základu sa potom počítajú odvody, keď príjmom sa myslí hrubý príjem, teda tržby a nie zisk. Pr. Ak mám povedzme tržby 1 mil.Sk a zisk 0Sk, odvody platím z čoho?

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Živnosť popri zamestnaní a odvody - príjem

Áno, príjmom sa skutočne myslí "hrubý" príjem bez odpočítania výdavkov. Vymeriavacím základom na platenie odvodov do soc. poisť. je polovica základu dane z príjmu a do zdr. poisť. je to základ dane deleno 2,14. Pri živnosti popri zamestnaní nie je stanovený žiadny minimálny vymeriavací základ pre odvody do zdr. poisť., takže pri zisku 0 je vymeriavací základ 0 a teda odvody tiež 0. Do soc. poisť. je minimálny vymeriavací základ vo výške minimálnej mzdy.

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Chcela by som sa opytat ze v

Chcela by som sa opytat ze v pripade ze si zalozim zivnost a po roku mi to nepojde a chcem zivnost odhlasit musim za ten rok co som bola zivnostnik, platit nasledujuci rok odvody do socialnej a zdravotnej poistovne? Citala som ze prvy rok sa nemusim prihlasit do socialnej poistovne ale do socilanej poistovne sa musim nahlasit do 8dni. Ako si potom mozem vypocitat odvody do zdravotnej poistovne ak som zivnostnik popri zamestnanik?

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte po zrušení živnosti

Po zrušení živnosti sa rušia aj odvody SZČO, treba sa ísť odhlásiť zo soc. a zdrav. poisťovne ako SZČO (nahlásiť zrušenie živnosti).

Ako sa stanovujú odvody do zdravotnej poisťovne pri živnosti popri zamestnaní, to je napísané v článku. Do 8 dní od založenia živnosti sa treba prihlásiť do zdrav. poisťovne ako SZČO popri zamestnaní. Stanoví sa výška vymeriavacieho základu (môže byť aj 0). Z tohoto stanoveného vymeriavacieho základu ti v zdrav. posťovni povedia, koľko máš mesačne platiť (je to 14% z vymeriavacieho základu). Ak je vymeriavací základ 0, tak sa neplatí nič. Ale pozor, to, čomu sa ľudovo hovorí platenie "odvodov" na zdravotné poistenie, to je v skutočnosti platenie preddavkov. Každý rok sa robí tzv. ročné zúčtovanie preddavkov na zdravotné poistenie a tam sa vypočíta, koľko mal presne človek v predchádzajúcom roku zaplatiť na zdrav. poistenie podľa jeho skutočného príjmu v tom roku. Ak zaplatil na preddavkoch na odvody menej, než mal podľa skutočného príjmu, musí chýbajúci rozdiel doplatiť. Ak zaplatil viac, musí mu rozdiel poisťovňa vrátiť. Výška preddavkov pre ďalší rok sa určí podľa výsledku ročného zúčtovania, čiže podľa príjmu v predchádzajúcom roku.

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Chcem sa spýtať, či sa

Presunuté do fóra: Živnosť, rodičovská dovolenka, čiastočný invalidný dôchodok

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Výdavky a živnosť popri zamestnaní

Chcela by som sa spýtať. Manžel začal tento rok podnikať popri zamestnaní. Môže si normálne uplatňovať aj výdavky ako je to u normálneho podnikania? A potom sa počíta do daňového priznanie ponížený základ dane o výdavky? Ďakujem za odpoveď.

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Výdavky a živnosť popri zamestnaní

Áno, výdavky si môže normálne uplatňovať ako každý živnostník.

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte zivnosť na slovensku

Mám živnosť na slovensku ale celoročne by som pracoval v ČR sposobom fakturácie práce ako je to s odvodmi a danovým priznaním na slovensku resp. v čechách

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Podnikanie dvoch živnostníkov

Presunuté do novej témy: Podnikanie dvoch živnostníkov

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte živnosť popri zamestnani a odvody

Dobrý deň, môj manžel má už štyri roky založenú živnosť popri zamestnaní a napriek nulovým ziskom musí už dva roky platiť odvody do SP (dosahuje hrubý príjem vyšší ako 12 násobok minimálnej mzdy). V Sociálnej poisťovni mu pracovníčka povedala, že to, že má založenú živnosť popri zamestnaní vôbec nehrá rolu a má povinnosť platiť odvody z minimálneho vymeriavaceho základu. Preto sa velmi čudujem, že píšete, že:" Pri živnosti popri zamestnaní nie je stanovený žiadny minimálny vymeriavací zíklad pre odvody do soc. poisť, takže pri zisku 0 je vymeriavací základ 0 a teda odvody tiež 0." Zmenil sa medzičasom zákon? Dakujem za odpoved.

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte živnosť popri zamestnani a odvody

dankylka, vďaka za upozornenie. Malo to byť "Pri živnosti popri zamestnaní nie je stanovený žiadny minimálny vymeriavací základ pre odvody do zdravotnej poisťovne", nie do sociálnej. Už je to opravené.

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte popri zamestnaní versus popri skole

Na tomto portali som sa naucila ako a ci platit odvody popri zamestnani. Ja vsak zacinam podnikat popri studiu na vysokej skole. ako je to v takom pripade? dakujem za pomoc:)

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Živnosť popri štúdiu

Už sa tu aj o tomto párkrát písalo. Klikni sem, alebo daj hľadať slovo "student".

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte chcela by som si otvorit

chcela by som si otvorit maly obchodik so suvenirami v PO ako a kde mam zacat ako postupovat mozem byt nadalej zamestnana a a popri tom zivnostnit?neviem kde zacat?poradte dakujem

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte živnosť popri zamestnaní

Áno, môžeš byť zamestnaná a popri tom mať živnosť - veď o tom je tento článok. Ako začať - založiť firmu nájdeš v Dôležitých odkazoch.

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte zaklad dane

Dobry den, chcem si zalozit zivnost porpy zamestnani a viem ze zo zaciatku budem v minuse. odpocita sa mi tento minus zo zivnosti od mojho celkoveho zdanovacieho zakladu? dakujem

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte zivnost popri zamestnani a prebiehajucej rodicovskej dovolenke

Dobry den chcem sa opytat ako postupovat pri zakladani zivnosti,pricom mam do 05/2009narok na rodicovsku dovolenku a som stale evidovana ako zamestnanec,pricom som pred nastupom na MD bola v TPP na dobu neurcitu.Zivnost by som si chcela zalozit od augusta/2008.Je potrebne nahlasovať staremu zamestnavatelovi moju zivnost alebo dat vypoved?Zatial neviem ci po skonceni RD budem v zivnosti dalej pokracovat ,alebo sa vratim spat na povodne miesto.Cinnost v starom zamestnani sa vobec nezhoduje s cinnostou v ktorej chcem podnikat.Dalej sa chcem opytat kde vsade sa musim odhlasit alebo prihlasit tjs. ci v soc.poistovni treba ohlasit moju zivnost a ako je to so zdravot.poist.Dozvedela som sa tiez ze je dobre platit si dobrovolne poplatky v nezamestnanosti.Je to tak?Dietatko by chodilo do sukromnych jasiel takze viem ze rodicovsky prispevok budem dostavat az do 3rokov dietata.Dakujem Dadka

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte zivnost popri zamestani + praca v zahranici

Dobry den, poradi mi niekto ako je to so zivnostou na SVK (internet.obchod) a praca v zahranici. Myslim odvody a tak.Dakujem. :-)

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Pekný den

Som velmi ťažko zrakovo postihnutý a pracujem na živnosť ako masér. Poradí mi niekdo ako sa dostať do povedomia verjnosti a tým si zabezpečiť prácu?

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte juge:

Neodpočíta.

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte dadka1006:

Nie je treba nič nahlasovať bývalému zamestnávateľovi, ani netreba dávať výpoveď. Či sa po RD vrátite do práce, to sa môžete rozhodnúť až potom. Môžete sa prípadne aj vrátiť do zamestnania a pokračovať v živnosti popri zamestnaní. Prihlásenia do zdr. poisťovne a na daňový úrad zabezpečuje automaticky pri založení živnosti živnostenský úrad. Do soc. poisť. sa netreba prihlasovať až do júna po podaní prvého daňového priznania. Dobrovoľne sa však do soc. poisť. prihlásiť môžete, to je na vás, ako sa rozhodnete. Čo sa týka poistenia v nezamestnanosti (to sa tiež platí do soc. poisť a nie je povinné), tiež si to musí každý sám zvážiť. Keď si to platiť nebudete, tak ušetríte, ale ak budete nezamestnaná, nedostanete podporu. Pre ďalšie info pozrite Založenie živnosti v Dôležitých odkazoch.

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Vie mi niekto poradiť?

Presunuté do novej témy: Bývam vo Francúzsku, živnosť na Slovensku

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte zivnostnik a zamestnanec.

Chcel by som sa opytat, ci som to spravne pochopil. Som zamestnanec a teraz si zalozim zivnost. Do socialky sa prihlasim az po prvom danovom priznani, dovtedy neplatim nic, potom budem platit minimalne poplatok z minimalnej mzdy (aj ked budem mat minimalne prijmy a zisk 0). Do zdravotnej poistovne sa prihlasim hned, ale mozem si dat zaklad 0, takze 0 poplatok, po prvom danovom priznani budem mat povedzme 0 zisk, takze ostava stale poplatok do zdravotnej 0 korun? Ak som to nespravne pochopil, opravte ma prosim.

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte dobrý den ,chcem si

dobrý den ,chcem si otvoriť fitness centrum z predajom doplnkov výživy a chcem sa spýtať či potrebujem vytvoriť s.r.o alebo mi stačí živnosť a ako mám postupovať. DAKUJEM

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Živnosť popri materskej

Som druhý rok na rodičovskej dovolenke a chcem si založiť živnosť. Chcem sa opýtať, ako je to so živnosťou na materskej. Môžem si ju založiť a čo všetko na to potrebujem? Budem musieť platiť odvody a kam? Ďakujem

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte taxi

chem sa spitat či na prevadzkovanie taxislužby musim mat nejake školenie alebo školenie vodiča z povolania. chcem podnikat popri zamestnani?

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte zivnost v Holandsku

Dobry den,zijem uz niekolko rokov v Holandsku, kde aj podnikam,mam obchod. Cize som tu aj poistena a vsetky odvody odvadzam tu. Chcela by som si skusit otvorit obchod aj na Slovensku ako je to v tomto pripade so socialnym a zdravotnym poistenim,ked si ho uz platim tam? Budem sa zdrzovat asi tak 50% na svk, a 50% v Holandsku. A este mam dalsiu otazku? Poznate nejaku agenturu,(uctovnika)vBB ktora mi vie vo vsetkom poradit a taktiez robi danove priznanie atd...vopred dakujem

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Dik

...


alebo, odvody, popri, chcete, zaregistrujte, prihláste, používateľom, komentovať, pridané, živnosti, zamestnaní, živnosť, chcem, platiť, zivnost, overenia, dakujem, zdravotnej, poisťovne, Živnosť, admin, budem, základ, vymeriavací, základu, poisť, chcela, výdavky, príjem, zamestnani, zdravotné, poistenie, príjmu, poistovne, slovensku, apríl, podľa, živnostník, musí, treba, sociálnej, platit, szČo, opytat, február, potom, zahranici, vymeriavacieho, dobry, podnikanie, otvorit, obchod, zivnosti, tiež, minimálny, marec, práce, musim, zdrav, dobrý, články, môže, založenie, hrubý, prihlásiť, môžete, preddavkov, predchádzajúcom, založiť, videá, násobok, poisťovňa, tento, daňového, tomto, prvom, priznania, zalozit, poplatok, august, holandsku, takze, zamestnanec, presunuté, platí, podnikat, mozem, koľko, platenie, stanovený, výška, témy, email, prijmu, socialnej, žiadny, podnikania, podnikaní, minimálneho, každý, príjmom, zivnostnik, tržby, pripade, myslí, spýtať, komentovať prihláste, chcete komentovať, alebo zaregistrujte, pridané používateľom, popri zamestnaní, overenia dňa, bez overenia, používateľom admin, admin dňa, živnosť popri, vymeriavací základ, Živnosť popri, soc poisť, apríl 2008, február 2008, živnosti popri, zdravotné poistenie, vymeriavacieho základu, zdravotnej poisťovne, popri zamestnani, den chcem, dobry den, máj 2008, zaregistrujte živnosť, marec 2008, zamestnaní pridané, minimálny vymeriavací, zdravotnej poistovne, predchádzajúcom roku, hrubý príjem, platiť odvody, pri živnosti, dobrý den, august 2008, zivnost popri, zaregistrujte zivnost, jún 2008, odvody pridané, poisťovne ako, myslí hrubý, založenie živnosti, zaregistrujte Živnosť, zamestnaní nie, žiadny minimálny, stanovený žiadny, pre odvody, chcete komentovať prihláste, bez overenia dňa, používateľom admin dňa, pridané používateľom admin, živnosť popri zamestnaní, živnosti popri zamestnaní, zamestnaní pridané používateľom, pri živnosti popri, popri zamestnaní pridané, zaregistrujte živnosť popri, Živnosť popri zamestnaní, alebo zaregistrujte živnosť, alebo zaregistrujte zivnost, minimálny vymeriavací základ, zaregistrujte Živnosť popri, myslí hrubý príjem, odvody pridané používateľom, alebo zaregistrujte Živnosť, stanovený žiadny minimálny, žiadny minimálny vymeriavací